Kā kopt mīkstinātu linu?

Kad tikko biju sākusi savu radošo LOJA home design darbību, veicu potenciālo klientu aptauju. Ļoti daudzos radīja bažas lina kopšana. Grūti gludināms materiāls, pēc mazgāšanas saraujas - bija galvenie šķēršli, lai šo materiālu neiecienītu. Jā, arī es atceros vecmāmiņu cietos dvieļus un galdautus, nerunājot par palagiem.

Mīkstināta lina priekšrocība ir tā, ka tas pēc mazgāšanas nesarausies. Ar katru mazgāšanas reizi tas kļus stīvāks, bet ne tik ļoti, kā nemīkstināts lins. 

Ko varam darīt lai materiāls būtu arī turpkmāk mīksts?

Viens no auduma mīkstināšanas veidiem ir soda! Soda palīdz regulēt pH līmeni skalojamā ūdenī. Izmantojot sodu, skalojamais ūdens nekad nekļūs pārāk skābs vai pārāk sārmains.Viena ēdamkarote dzeramās sodas katrā mazgāšanas ciklā līdzsvaro skalojamo ūdeni un aptur mazgāšanas minerālu nogulsnes uz auduma.

Vēl viens mīkstināšanas veids ir veļas žāvētāja bumbas. Tās pievienojot mazgāšanas trumulī, padara audumu mīkstāku. Bumbas darbojas katra auduma šķiedras līmenī, palīdzot tās atdalīt un palielināt to berzi. Bumbas var izmantot arī veļas žāvēšanas cikla laikā, lai paātrinātu žāvēšanas laiku un vēl vairāk iemasētu linu šķiedras, lai iegūtu vēl lielāku maigumu.

Mīkstināta lina izstrādājumus iesaku žāvēt veļas žāvētājā, tie, kā jebkurš cits apģērbs būs mīkstāki.

Ja vēlies savus mantotos lina izstrādājumus padarīt mīkstākus, tad var izmantot visas iepriekšminētās darbības, tikai jārēķinās, ka lins sarausies. No savas pieredzes - esmu padarījusi mīkstu seno linu dvieli, bet izmērs diemžēl cieta, tas sarāvās. Bet neskatoties uz to, dvieli tagad lietoju, nevis turu skapī visdziļākajā stūrī.

Ko darīt, ja pēc maltītes uz galdauta ir palikuši traipi?

Tas ir neizbēgami, īpaši, ja ir mazi bērni.

Mans personīgi pārbaudītais līdzeklis ir Amway produkts SA8TM  All Fabric Bleach (tā nav reklāma, bet gan personīgās pieredzes piemērs). Traipa vieta ir jāsamitrina ar ūdeni, nelielā slānītī jāuzber līdzekļa pulveris, jāatstāj uz 20 minūtēm, tad jāmazgā veļas mašīnā 40 grādu temperatūrā, ievērojot mīkstināšanas instrukciju.

Mīkstināta lina gludināšana.

Ja veicat papildus mīkstināšanas procedūras ar sodu vai bumbām, gludināšana ir gaumes jautājums. Man patīk gan gludināti, gan negludināti izstrādājumi, atkarīgs no noskaņojuma. 

Baudiet šīs burvīgās senās sķiedras burvību. Tajā ir kaut kas maģisks!

Ierakstiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā, ka komentāri pirms to publicēšanas ir jāapstiprina